לוגו מורנו

M O R E N O


תם גולשים באתר הישן למעבר לאתר החדש לחץ כאן

  דף הבית
  - - - - - - - -
  תוכן עניינים
  - - - - - - - -
  קטלוג מוצרים
  - - - - - - - -
  מבצעים
  - - - - - - - -
  קנייה קבוצתית
  - - - - - - - -
  גלריית תמונות
  - - - - - - - -
  תכונות האבנים
  - - - - - - - -
  פורומים
  - - - - - - - -
  מה חדש
  - - - - - - - -
  מועדון לקוחות
  - - - - - - - -
  דף מטפלים
  - - - - - - - -
  לוח מודעות
  - - - - - - - -
  חיפוש
  - - - - - - - -
  אבנים לאספנים
  - - - - - - - -
  אבנים ומזלות
  - - - - - - - -
  אבני החושן
  - - - - - - - -
  משחקים
  - - - - - - - -
  צור קשר
  - - - - - - - -
 

מורנו פתיחה
אתם גולשים באתר הישן למעבר לאתר החדש לחץ כאן

REBIRTHING-נשימה מודעת

עירית אלון , מנחה למודעות עצמית

ריברסינג הוא תהליך מדיטציה דרך נשימה. טכניקה זו, הנקראת גם נשימה מודעת או לידה מחדש, מאפשרת לנו לשחרר חסימות ומכשולים שאספנו מרגע לידתנו ואשר הודחקו אל תת-המודע שלנו. בסיומו של כל תהליך נשימה, אנו חווים לידה של התודעה שלנו למקום חדש ולהבנה חדשה של מי אנחנו באמת, ברמה הפיזית, הרגשית והמחשבתית. על ידי חווית הריברסינג ניתן לשחרר את הכאבים והמתחים שצברנו במהלך חיינו, ולקבל אנרגית ריפוי דרך "נשימה קצבית מחוברת" נשימת הריברסינג. נשימה מודעת זו מכניסה לגוף את אנרגית החיים הפראנה   ומשחררת מהגוף אנרגיה שלילית; היא מנקה ומאזנת את הגוף הפיזי, הריגשי והאנרגטי שלנו, ותומכת בנו להגיע לרמת תודעה רוחנית גבוהה יותר.

 

"הריברסינג, בפשטות, הינו למעשה דרך נשימה קצבית ומחוברת, רגועה ואינטואיטיבית. בצורת נשימה זו אנו מחברים את השאיפה והנשיפה, את הנשימה החיצונית והפנימית. חיבור זה של אוויר נשימה המשולב עם אנרגית חיים טהורה, שולח ויברציות דרך מערכת העצבים ומחזור הדם ומנקה את הגוף וההילה, כמו גם מזין ומאזן את הגוף והנפש." 

מפתח השיטה, לאונרד אור, גילה למעשה מחדש את תהליך הריברסינג (Rebirthing) בשנות ה 70, כתוצאה ממאות התנסויות של "ריברסינג ספונטני" משנת 1962 ועד 1974. לאונרד אור הבין שמדובר בכלי רב-עוצמה, לאחר שחווה ריברסינג ספונטני במהלך מדיטציה במים חמים, ולכן, בשנת 1974 הקים ביחד עם אנשים נוספים קבוצה אשר חקרה את תהליך הנשימה. כאשר הבין שהעוצמה טמונה בתהליך הנשימה עצמו ולאו דווקא במים החמים, פיתח אור את שיטת הריברסינג המוכרת כיום כנשימה מודעת.

כאמור, לאונרד אור גילה מחדש את השיטה, והוא האחראי העיקרי לפיתוחה, אך ישנן עדויות על כך שטכניקת נשימה זו שימשה אלכימאים עוד בתקופה שלפני ימי הביניים. האלכימאים השתמשו בנשימה במים חמים על מנת לשחרר את הלא מודע שלהם, מה שכונה בפיהם "הצד האפל", וזאת על מנת להגיע למקום רוחני גבוה יותר וליילד מחדש את רוחם.

ההנחה שעומדת מאחורי שיטת הRebirthing היא שהלידה, כחוויה הראשונה שלנו בעולם, הינה דפוס ההתנהגות הראשוני והמשמעותי ביותר המעצב את מי שאנחנו, ואת האופן שבו אנו רואים ומנהלים את חיינו. הלידה, כמו כן, היא גם האירוע הטראומטי הראשון והמשמעותי ביותר, אותו אנו מדחיקים בשל הכאב שהוא גרם לנו. מרגע הלידה ואילך אנו חווים אירועים שונים בחיינו כאשר אנו למעשה מנוהלים על ידי דפוסי התנהגות שונים הנובעים ממחשבות, חיוביות או שליליות; הדפוס העיקרי המכתיב לנו את התנהגותנו הוא דפוס הלידה, הדפוס העוצמתי ביותר, הנובע ממחשבה / מחשבות שחווינו ברגע הלידה עצמה ובזמן שסמוך לה.

לדוגמה, אחת המחשבות שנובעות כתוצאה מלידת מלקחיים או ואקום היא: "מישהו בחוץ לא סומך עלי שאוכל לסיים את התהליך בעצמי". המחשבה שתנהל את חיי האדם הנולד בלידה זו היא: "אנשים אינם סומכים עלי", ודפוס ההתנהגות הנובע ממחשבה זו יהיה כזה שיצור וימשוך אל חייו, בכל פעם מחדש, כמעין אישור לכך שאנשים סביבו אכן לא סומכים עליו, דבר שיחבר אותו לתחושת חוסר הצלחה או כישלון. מחשבה נוספת אשר עלולה להיווצר כתוצאה מלידה מסוג זה היא: "התמיכה הראשונה שקיבלתי בחיי הכאיבה לי בראש." דפוס ההתנהגות שנובע ממחשבה זו הוא דפוס שיעלה כאשר אותו אדם יזדקק לתמיכה בחייו. באירועים אלה אדם זה ימנע מלבקש תמיכה כאשר המחשבה שתנהל אותו ברגעים אלו תהיה: "אני לא שם את הראש שלי בידיים של מישהו אחר".

חשוב הוא לציין שמטרת הריברסינג איננה לחוות את חווית הלידה. מטרת הריברסינג היא ריפוי, והריפוי נעשה בתהליך הנשימה. תהליך הנשימה המודעת מאפשר לנו גישה אל תת-המודע, ותומך בנו להעלות מתת-המודע אל המודע את כל אותן המחשבות השליליות והטראומות הרגשיות אשר צברנו במהלך כל חיינו; מחשבת הלידה ודפוס הלידה שנובע ממנה הם ללא ספק עוצמתיים במיוחד, והם ללא ספק עיקר התמקדות הטיפול, אך חווית הנשימה תעלה בכל פעם מחדש מכלול של מחשבות אחרות והצטברות של רגשות אחרים הדורשים טיפול.

מחשבות אלה, וטראומות רגשיות אלה, אשר הודחקו אל תת-המודע כחלק ממנגנון ההגנה הרגשי, מהוות חסימה אנרגטית בגוף הרגשי והפיזי כאחד; הנשימה, במקרה זה, היא "חכמה" יותר מהנושם כל תהליך נשימה, כל Rebirthing הוא אחר, ייחודי ושונה, ובכל מפגש ומפגש, בהתאם למצב התודעה של הנושם, הנשימה תעלה מתוכו את החומרים איתם הוא צריך להיפגש ואותם הוא צריך לשחרר. וכמו שכל Rebirthing הוא שונה וייחודי כך גם כל אדם חווה את תהליך הנשימה באופן אחר ואישי לו. הRebirthing רק מעלה את כוח החיים בגוף הפיזי והרגשי כוח זה ייקח כל אדם למקום אליו הוא צריך להגיע.

ישנן מספר דרכים בהן אפשר לחוות Rebirthing. כאמור, הנשימה היא חכמה וכמו שהיא תוביל את הנושם לטפל בחומרים הנכונים, היא גם תוביל אותו לחוות את התהליך באופן הנכון לו ביותר בכל מפגש. לעיתים הנשימה תעלה אמוציות, ותהווה למעשה שחרור רגשי ברמה גבוהה. לעיתים המפגש עם הנשימה יהיה יותר פיזי, אז הנושם יחווה את החסימות ברמה של הגוף. ישנם פעמים בהם הנשימה תוביל את הנושם למדיטציה שקטה ועדינה, וישנם מקרים בהם הנשימה תהיה אקטיבית יותר ואף ווקאלית. ויהיו מקרים בהם הנושם יחווה את כל הדברים האלה ביחד.

על מנת לקבל "רשיון לנשימה" (כלומר לנשום באופן עצמאי ללא הנחיה), ולהפוך את התהליך לכלי תמיכה לחיים, יש צורך לנשום לפחות עשר פעמים בתמיכה של ריברסר (Rebirther), מאחר ואמנם הנשימה עצמה אינה מזיקה, אבל חשוב הוא ללמוד כיצד לעבד את המיינד שלנו, וזאת מומלץ לעבור בתהליך רצוף מול ריברסר. Rebirthing הינו שיטה כלל עולמית ובעולם ישנו מבחר גדול של ריברסים הנמצאים שם עבורך. אם בחרת להתחיל את תהליך הRebirthing עליך גם להיות אחראי בבחירת המטפל המתאים לך. כמטפלת אני יודעת שהאדם ההולך לתמוך באחר חייב להיות נקי ולשקף את המטופל כמראה נקיה, מפני שזוהי אחריות גדולה לצעוד בתוך נשמתו של אדם. וכפי שאמר אבי השיטה,  ליאונרד אור "ריברסר הנו 'שואב אבק' רוחני, המרפא את הפלנטה מכאב, מחלה, מתח ודחף מוות , ושוטף את האנושות באנרגיה נקייה, טהורה וחדשה ".

 

בשנת 1988 מצאתי את עצמי לגמרי "במקרה" משתתפת בסדנה למודעות בה חוויתי ריברסינג מונחה. מאז ובמשך כל השנים האלו אני משרתת את הפלנטה כריברסרית בטיפולים אישיים ובקבוצות. זוהי זכות גדולה עבורי לראות כיצד אנשים יוצרים שינויים בחייהם, כיצד הם משפרים מערכות יחסים, כיצד הם מרפאים את גופם וכיצד הם בוחרים להביא תינוקות חדשים לעולם באופן "נכון יותר", בעזרת תהליך הנשימה.

תהליך הריברסינג הינו בהחלט תהליך בו אנו נולדים למקום חדש וטוב יותר בחיינו. זהו תהליך עדין, בטוח, ומרפא, אשר תוצאותיו הן לצמיתות. לאונרד אור נוהג להתבדח: "Rebirthing   מתאים לכל מי שנושם או שיש לו גוף".

מאמר זה נכתב עבורכם באהבה על ידי עדית אלון, מנחה למודעות עצמית דרך Rebirthing, מאז 1988. בוגרת Rebirthing School בית ספר בינלאומי לRebirthing (נשימה מודעת), הוסמכה כמטפלת בRebirthing ע"י דיאנה רוברטס, תלמידתו של מפתח השיטה לאונרד אור. התמחות כמטפלת בפיתוח מודעות עצמית ובשיטת Rebirthing (נשימה מודעת) במסגרת סדנאות LRT (Loving Relationships Training). מנחת סדנאות נשימה בקבוצות וסדנאות Rebirthing מתקדם (נשימה במים) ובעלת קליניקה לטיפולים פרטיים. כמו כן מטפלת ברייקי, Body Harmony, Holistic Pulsing, ואבני מרפא.
לתחילת הדףלתחילת הדף

 

לניהול פורומים ופרסום מאמרים חינם לחץ כאן

מאמרים: .כל הזכויות על המאמרים שמורות © לכותבי המאמרים . מורנו  לא ישא באחריות כלשהי לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש באתר זה , מהתוכן הכלול בו או כל נזק אחר שיגרם במישרין או בעקיפין  

אתם גולשים באתר הישן למעבר לאתר החדש לחץ כאן